Podwyższone stany w PSP w związku z upałami

18 sierpnia 2015 Z życia jednostki

20140108_przesady_strazakow_z_polski_i_zagranicy01_e58eb6895d803727a9ab04d5aaed24bf

W związku z upałami i dużym zagrożeniem pożarowym komendant główny PSP gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz polecił komendantom wojewódzkim zwiększenie stanu osobowego w jednostkach. Dzięki temu możliwy będzie wyjazd co najmniej dwóch zastępów straży do każdego zdarzenia. Od początku miesiąca do 10 sierpnia strażacy odnotowali już 3 878 pożarów lasów.

Komendant Główny PSP polecił też, aby strażacy wykorzystywali swój sprzęt przy rozstawianiu kurtyn wodnych. Państwowa Straż Pożarna – jeśli zajdzie taka konieczność – będzie także pomagać w dostarczaniu wody do mieszkańców, którzy zostali od niej odcięci. Taką dyspozycję otrzymali wszyscy komendanci wojewódzcy PSP.

Źródło msw.gov.pl; Zdjęcie ilustrowane Strazacki.pl